Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

[z] SPORE [/z]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 26 10 2007 - 13:01

Spore

Spore to najnowsze dziecko legendarnego Willa Wrighta, twórcy takich gier jak SimCity, czy The Sims. Tym razem twoim zadaniem będzie stworzenie wielkiej cywilizacji zaczynając od jednego... mikroorganizmu.

Gatunek: Gry strategiczne

Wszystko wskazuje na to, że krążące w sieci informacje na temat premiery Spore okażą się prawdą. Gra ma bowiem wszelkie szanse ukazać się na rynku już wiosną przyszłego roku.

Ostatnie plotki, które pojawiły się w temacie Spore wskazywały na to, że gra jest już gotowa. Teraz Will Wright potwierdził te rewelacje i przyznał, że Spore jest już w pełni grywane. Aktualnie tytuł znajduje się w końcowej fazie testów.
Oczywiście w wypadku większości tytułów taka deklaracja oznaczałaby, że gra może ukazać się w przeciągu miesiąca. Jednak, jak przyznaje Wright, Spore wymaga znacznie większej ilości testów niż przeciętna produkcja. Jest to spowodowane między innymi tym, że producent chce "doprowadzić do tego aby Spore było bardzo przyjazne dla przeciętnego użytkownika".
Z tego powodu Spore ma być gotowe do sprzedaży nie wcześniej niż na wiosnę przyszłego roku. Aktualnie spekuluje się, że data premiery będzie oscylować w okolicach kwietnia 2008.
źródło, foto and trailery

@watermark™
Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.
- Miłego dnia - @watermark™

#2 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 26 06 2008 - 19:33

EA wyda specjalną wersję Spore

Wszystko wskazuje na to, że Spore stanie się jednym z największych hitów tego roku. Wiadomo też, że dla najbardziej zainteresowanych fanów, Electronic Arts przygotuje specjalną wersję dzieła. Nosić będzie ono nazwę Spore: Galactic Edition.
Spore: Galactic Edition zawierać będzie wiele dodatków niedostępnych w wersji standardowej gry. Znajdziemy tam, między innymi, DVD z filmem o tym jak tworzono Spore oraz specjalny program National Geografic zatytułowany: "How to Build a Better Being". Poza tym, wersja "galaktyczna" zawierać będzie dwie bardzo ładnie wydane książki oraz plakat związany z grą.
Przypomnijmy, że Spore ma być tytułem, w którym zadaniem gracza będzie stworzenie potężnej cywilizacji z początkowo prostych organizmów. Fani będą musieli odpowiednio pokierować ewolucją swoich postaci, tak by stworzyć z nich rasę liczącą się w świecie.

Spore: Galactic Edition ukazać ma się w tym samym czasie co standardowa wersja gry, tzn. na początku września bieżącego roku. Tytuł będzie dostępny na PC oraz Maca w cenie około 80 dolarów.

Dołączona grafika

źródło

Kiedy (czy w ogóle) gra zostanie wydana w Polsce nic nie wiadomo

Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.

#3 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 13 08 2008 - 15:39

Spore nie spodoba się ateistom?

Dość nietypowa informacja pojawiła się ostatnio w związku z grą komputerową Spore (Electronic Arts). Okazuje się, że jak na razie najwięcej spostrzeżeń do tej "zabawy w naśladowanie Boga" mają... ateiści.

Spore ma być tytułem, w którym zadaniem gracza będzie stworzenie potężnej cywilizacji z początkowo prostych organizmów. Użytkownik rozpocznie zabawę jako mikroorganizm. Następnie, wykonując kolejne zadania, stworzy złożony organizm a wreszcie rasę, którą pokieruje na drodze ku potędze. Nie wiemy jeszcze jakie bariery w rozwoju cywilizacji ustali ostatecznie producent. Wiadomo jednak, że ewolucja nie skończy się na podboju kosmosu.

Okazuje się, że owa "zabawa w naśladowanie Boga" najbardziej nie podoba się pewnej grupie ateistów, którzy twierdzą, że religii nie powinno być nie tylko w szkołach, ale również w grach komputerowych. Ta zaś pojawia się w Spore na pewnym etapie ewolucji danej cywilizacji.

Will Wright, ojciec serii The Sims oraz producent Spore, stwierdził, że nigdy nie spodziewał się krytyki swojego dzieła z tej strony. Powiedział również, że kilka systemów religijnych na pewno znajdzie się w grze bo jest to cechą pewnego etapu rewolucji gatunku.

Wright dodał również, że był przygotowany na gorzkie słowa od osób wierzących. Te jednak wykazują się na razie ogromną tolerancją.

Producent oznajmił również, że Spore w żaden sposób nie będzie opisywać powstania wszechświata oraz odpowiadać na pytanie kim w rozgrywce jest gracz. Kwestia ta pozostaje otwarta.

Spore trafi na półki sklepowe 5 września bieżącego roku (PC, NDS).

źródło: www.idg.pl

#4 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 15 08 2008 - 16:15

Prace nad Spore zostały ukończone

Wczoraj Electronic Arts i firma Maxis poinformowały, że Spore jest gotowe i gra weszła właśnie w fazę gold.

Spore dostępny będzie na rynku w dwóch wersjach: zwykłej i tzw. Galactic Edition, w której poza płytą z programem znajdzie się również film przedstawiający kulisy powstawania gry, artbook, plakat, stu stronicowy poradnik (Galactic Handbook) i pięćdziesięciominutowy film wyprodukowany dla kanału National Geographic i zatytułowany How to Build a Better Being. Jego gospodarzem i prowadzącym będzie sam twórca Spore, czyli Will Wright. Niestety, nie wiemy jeszcze, czy owo specjalne wydanie gry trafi również na nasz rynek. Aby się o tym przekonać musimy zaczekać na oficjalne oświadczenie.

Spore zawita do naszych sklepów 5 września. Tego samego dnia gracze będą mogli zakupić przygotowywaną z myślą o posiadaczach Nintendo DS grę Spore Creatures. Na telefony komórkowe trafi zaś Spore Origins.

źródło

#5 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 01 09 2008 - 07:56

Spore już możliwe do ściągnięcia w 99%

Okresowi przed premierą gry Spore towarzyszy wiele emocji. Electronic Arts postanowiło dodatkowo podgrzać atmosferę i zdecydowało się umożliwić swoim klientom legalne ściągnięcie gry jeszcze przed premierą.
Opcja przedpremierowego ściągnięcia gry Spore będzie dostępna dla każdego kto zamówił tytuł w systemie przedsprzedaży. Wystarczy jedynie wejść na oficjalną stronę Electronic Arts i pobrać odpowiedni plik.

Niestety, jak informuje EA, na razie możliwe będzie jedynie ściągnięcie 99% gry. Ostatni procent pojawi się na serwerze w dniu premiery dzieła. Ta przewidziana jest na 5 września w Europie i Azji oraz na 7 września w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że Spore ma być tytułem, w którym zadaniem gracza będzie stworzenie potężnej cywilizacji z początkowo prostych organizmów. Użytkownik rozpocznie zabawę jako mikroorganizm. Następnie, wykonując kolejne zadania, stworzy złożony organizm a wreszcie rasę, którą pokieruje na drodze ku potędze. Nie wiemy jeszcze jakie bariery w rozwoju cywilizacji ustali ostatecznie producent. Wiadomo jednak, że ewolucja nie skończy się na podboju kosmosu.

#6 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 01 09 2008 - 08:08

Firma Maxis opublikowała ostatnio listę wymagań do Spore. Co ważne, pojawiły się również wymogi, jakie muszą spełnić użytkownicy komputerów Mac.

WINDOWS XP:
* Procesor Pentium 4 2.0 GHz
* 512 MB RAM
* Karta graficzna 128 MB z obsługą Pixel Shader 2.0
* 6GB wolnego miejsca na dysku

WINDOWS VISTA:
* Procesor Pentium 4 2.0 GHz
* 768 MB RAM
* Karta graficzna 128 MB z obsługą Pixel Shader 2.0
* 6GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania dla komputerów Mac:

*Mac OS X 10.5.3 Leopard lub wyższy
*Intel Core Duo
*1024 MB RAM
*ATI X1600 lub NVidia 7300 GT 128 MB lub Intel Integrated GMA X3100
*4,7 GB wolnego miejsca na dysku

#7 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 19 09 2008 - 21:47

Będzie zmiana licencji Spore?

Wszystko wskazuje na to, że Electronic Arts wykasuje jedno z ograniczeń jakie zostały nałożone na graczy przez licencję gry Spore. Łatka ma się ukazać już niebawem.
Przypomnijmy, że licencja gry Spore (DRM) pozwala jedynie na trzykrotną aktywację tytułu. To właśnie to ograniczenie wzbudziło największy sprzeciw fanów. Electronic Arts postawiło tym razem posłuchać głosu graczy i podjąć stosowne kroki.

"Na razie użytkownicy mogą instalować grę jedynie trzy razy. Jednak w niedługim czasie to się zmieni. Zamierzamy wydać specjalnego patcha, który będzie znosił to ograniczenie."

Kolejnym ograniczeniem wynikającym z postanowień licencji jest możliwość stworzenia tylko jednego konta do gry przypadającego na jedną kopię dzieła. Póki co, EA nie zamierza pozbywać się tego punktu regulaminu.

#8 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 12 10 2008 - 20:07

Dodatek do Spore potwierdzony

Spore Creepy & Cute, bo taką nazwę nosi rozszerzenie tego produktu, pojawi się na początku listopada.

Dodatek pojawi się dokładnie 18 listopada (wtorek), ale zamawiać przedpremierową wersję można już dzisiaj – przynajmniej w międzynarodowej wersji sklepu Electronic Arts, gdzie kosztuje niecałe 20 dolarów, co dawałoby mniej więcej 50 polskich złotych.

Taka kwota nie wydaje się więc wygórowana. Nie wiemy jednak czy będzie warto – jak na razie nie ma jasnych informacji co dokładnie otrzymamy. Jak można przypuszczać będzie to zestaw nowego świeżego mięska (czy raczej plasteliny), z którego zbudujemy jeszcze śliczniejsze, ale i bardziej przerażające, plastelinowe potwory Frankensteina.

Źródło: www.gry-online.pl

#9 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 14 10 2008 - 12:12

Spore nie z jednym a z dwoma dodatkami

Maxis i Electronic Arts pracują nie nad jednym, a nad dwoma dodatkami do Spore. Produkcja, która miała nas zaskoczyć oryginalnością rozgrywki, a w rzeczywistości okazała się jedynie bardzo dobrą grą z punktu widzenia casuali, zaczyna systematycznie gonić cykl The Sims – rekordzistę pod względem liczby rozszerzeń.

Drugi dodatek wpłynie na rozbudowanie zabawy w kosmicznym etapie rozgrywki. W chwili obecnej nie jesteśmy niestety w stanie stwierdzić na czym dokładnie miałyby polegać zmiany. Z oficjalnego oświadczenia twórców wynika, że gracz wspólnie ze swymi kreaturami będzie w stanie nie tylko zejść na powierzchnie niezbadanych planet, ale także wypełniać misje, które będą czekać na ich obszarze. Możliwe będzie również przeprowadzenie inwazji na szerszą skalę. Z tego typu zagraniami mieliśmy już jednak do czynienia w podstawowej wersji gry. By móc ocenić wartość dodatku potrzebne nam jest zatem więcej szczegółów.

To na szczęście nie koniec nowości. Wraz z rozszerzeniem wydany zostanie bowiem nowy edytor przygód, który pozwoli wszystkich graczom na kreowanie własnych zadań i misji. Najciekawszą jego funkcją ma być możliwość publikacji zaprojektowanych w ten sposób przygód w internecie. Spowoduje to, że Spore tak naprawdę nie będzie miało końca. Mając na uwadze pomysłowość graczy w kwestii tworzenia kreatur zakładamy, że równie interesująco będą się prezentować wymyślone przez nich zadania. Drugi dodatek do Spore zadebiutuje na rynku wiosną 2009 roku.

Źródło: www.gry-online.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych