Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Procesory / Edytory tekstu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

    Expert Rank

  • Użytkownicy +
  • 2503 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 04 04 2008 - 00:39

AbiWord

Platforma: Windows 2000/XP/Vista, Linux, Mac OS X
Licencja: GPL (open source)


Edytor tekstowy, który swoim wygladem bardzo przypomina Worda firmy Microsoft. Jezeli ktos uwaza, ze nie potrzebuje tak rozbudowanego edytora jakim jest np. OpenOffice.org ale nie wystarczy mu tez zwykly Notatnik powinien wypróbowac AbiWord! Windows 95/98/ME nie są już oficjalnie wspierane - działa z nimi starsza wersja programu AbiWord 2.4.6. Dodam ze program jest w polskiej wersji językowej oraz jest dostępny polski słownik.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 15 07 2008 - 15:28

Tomahawk PDF+

Platforma: Windows 9x/ME/2000/XP/2003
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Tomahawk PDF+ to edytor tekstowy umożliwiający tworzenie PDF. Otwiera do edycji formaty RTF, TXT, XLS, HTML, TMD (własny format Tomahawk), ale niestety nie otwiera gotowych PDF (tworzone "od zera" w programie). Ma ograniczony import-eksport formatu DOC. W tworzonych plikach można wstawiać różnie formatowane tabele, spisy treści, obrazy i hyperlinki do stron WWW. Również tworzenie plików zabezpieczonych hasłem plus wysoka kompresja obrazków, co zmniejsza wielkość samego pliku. Potrafi też wyestraktować automatycznie wszystkie obrazy ze wskazanego pliku PDF. Posiada funkcję sprawdzania pisowni (także w języku polskim). Polski słownik do pobrania: klik. Program nie wymaga instalacji, całkowicie portable. Można w nim ustawić język polski.

#3 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 07 08 2008 - 16:18

Dołączona grafika

Vim

Platforma: Windows 95/98/NT/2000/XP
Licencja: GPL (open source)


Vim to klon edytora tekstu dostępny na wiele platform. Wyróżnia się ascetycznym interfejsem użytkownika, który skrywa rozbudowaną funkcjonalność. Vim pozwala m.in. na: jednoczesną edycję wielu plików w osobnych oknach (buforach), cofanie do tysiąca ostatnio wykonanych operacji oraz cofanie do miejsca w czasie w życiu pliku. Kolejne atuty to wieloschowek, wsparcie dla podświetlania składni zarówno języków programowania jak i np. LaTeX, rozbudowany system automatyzacji pracy z tekstem wykorzystujący wyrażenia regularne. Mimo swoich zalet i wysokiej efektywności jaką można uzyskać w pracy z tym programem, wymaga on nauki jego funkcji, nie prowadzi on "za rękę" i nie zalecany jest dla początkujących użytkowników komputera.

Vim pozwala na pisanie tekstów z prawa na lewo (jak ma to miejsce w językach Arabskim, Perskim czy Hebrajskim) oraz zawierających znaki wielobajtowe - tzn. reprezentowane przez więcej niż jeden bajt (jak np. w języku Chińskim, Japońskim czy Koreańskim). Vim posiada również polecenia pozwalające na automatyczną reakcję na dane zdarzenia ("autocommands"), np. na automatyczne rozpakowanie skompresowanego pliku. Możliwe jest także nagrywanie procesu edycji w postaci makr. Program posiada wewnętrzny język skryptowy pozwalający na łatwe dodawanie nowych funkcji. Dołączona grafika


Dołączona grafika
.

Użytkownik picasso edytował ten post 20 12 2008 - 06:06

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych