Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Wiedźmin (The Witcher)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#31 Krajzan

Krajzan

First Rank

• Na emeryturze
  • 2 postów

Napisano 06 12 2007 - 19:44

Po załadowaniu nowej lokacji, silnik gry "przestaje reagować" - nie działają klawisze ruchu, a rzucane przedmioty "zamierają" w powietrzu. Sytuacja taka zdarza się tylko po np. rozmowie z kimś, lub po jakiejś scence. Jedynym sposobem jest zapisanie gry tuż przed zmianą lokacji, wyjście z gry, wejście ponownie i odpalenie jeszcze raz - wtedy dziwnym trafem działa i można normalnie sterować postacią po załadowaniu lokacji.

wtf?

XP service pack 2, radeon HD 2900xt, Core duo 2, 2 gb ram. Miejsca mam dość, drivery nowe, ze sprzętem żadnych problemów.

#32 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 06 12 2007 - 19:52

Po załadowaniu nowej lokacji, silnik gry "przestaje reagować" - nie działają klawisze ruchu, a rzucane przedmioty "zamierają" w powietrzu. Sytuacja taka zdarza się tylko po np. rozmowie z kimś, lub po jakiejś scence. Jedynym sposobem jest zapisanie gry tuż przed zmianą lokacji, wyjście z gry, wejście ponownie i odpalenie jeszcze raz - wtedy dziwnym trafem działa i można normalnie sterować postacią po załadowaniu lokacji.

wtf?

XP service pack 2, radeon HD 2900xt, Core duo 2, 2 gb ram. Miejsca mam dość, drivery nowe, ze sprzętem żadnych problemów.

Regulamin oraz jak pisać posty

EDIT:
Pewnie mogę czekać do usranej, ale nie wyjawisz czy to oryginał czy też pirat. OK, nie to nie.
Nie, Ty masz Intela, wiec AMD Dual-Core Optimizer nie jest dla Ciebie.

Użytkownik watermark edytował ten post 06 12 2007 - 21:05

Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.
- Miłego dnia - @watermark™

#33 Krajzan

Krajzan

First Rank

• Na emeryturze
  • 2 postów

Napisano 06 12 2007 - 21:12

ach, sorry za niewielką ilość informacji, poradziłem sobie jednak samemu. problemem - co ciekawe - był wyłączony autosave. Gra po prostu nie chce poprawnie działać bez włączonego autosave! idiotyczne, ale prawdziwe.

Dla wszystkich, którzy mają podobny problem: w player.ini trzeba po prostu odhaczyć linijkę traktującą o wyłączeniu autosave, albo zmienić wartość z 1 na 0.

Użytkownik watermark edytował ten post 06 12 2007 - 21:22
Tak bardziej rzuca się w oczy // watermark

#34 adas93

adas93

First Rank

• Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 13 12 2007 - 20:21

Mój ojciec dostał talony z firmy i zastanawiam się czy Wiedźmin mi pójdzie. Parametry mojego kompa to: procesor AMD Althon64 X2 4000+ 2.11GHz, GoodRam 1GB, karta graficzna Gigabyte GeForce 7300GT 265MB.
Wiem, że są wyznaczone minimalne wymagania sprzętowe, ale wiem, że najczęściej są przeginane...

#35 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 13 12 2007 - 21:42

@adas93

Wymagania minimalne spełniasz i nie powinno być problemów ale spotkaliśmy się z przypadkiem, że problem jednak się pojawił:

Ja mam nastepujacy problem :

Gra dzialala normalnie, DTpro i inne rzeczy rowniez zainstalowane jak trzeba, po restarcie komputera gra wyrzucila mi :Uwaga : Minimalne wymagania sprzetowe nie zostaly spelnione. Troche to dziwne bo doslownie pare h temu gra smigala ze wszystkim na maxa (no moze nie ze wszystkim ale z wiekszoscia :))

moja konfoguracja : GF8600GT 2GB ram Athlon64 X2 3200

zarowno z patchem jak i bez patcha ciagle wyskakuje mi to info ... co robic dorotko ?

//edit :

zauwazylem ze po resecie wgralo mi pare aktualizacji windowsa czy to moze byc przyczyna ? uzywam tez najnowszych certyfikowanych sterownikow do karty graficznej

Tyle, że tutaj chodzi o wersję piracką.

Proponuję przeczytać cały temat, dowiesz się więcej o problemie kolegi. Jesteś w o tyle lepszej sytuacji, że z oryginałem będziesz mógł się zwrócić o pomoc do dystrybutora i ma obowiązek Ci pomóc. No i nie ma też co przesądzać, że będziesz miał taki sam problem.

Podsumowując - spełniasz wymagania minimalne i gra powinna normalnie działać na Twoim komputerze. Oczywiście Twój komputer to nie demon wydajności i granie w wysokich rozdzielczościach i najwyższych ustawieniach grafiki prawdopodobnie będziesz musiał sobie odpuścić, ale przecież nie to jest najważniejsze w samej grze :)
Dołączona grafika

Ten post nie może być powielany bez mojej zgody.
Copyright © 2006-2010 Wszystkie prawa zastrzeżone abym poczuł się wyjątkowy. :-)

#36 adas93

adas93

First Rank

• Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 17 12 2007 - 20:49

@driven Nie wiem jak to się dzieje, ale chodzi mi na wysokim poziomie grafiki, tylko trzeba czekać długo na wczytywanie filmików, poziomów... no i czasem po wyjściu z jakiegoś budynku się tnie...Ale tak poza tym to normalnie działa na wysokich...
A grę polecam, szczególnie, że to polska produkcja!

#37 maniek4091

maniek4091

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 30 12 2007 - 19:18

witam all
mam problem mianowicie gra po pierwszej walce sie zawiesza za kazdym razem na tym filmiku Dołączona grafika ;) z instalacja nie mialem zadnych problemow zainstalowalem patcha 1.1a i tez nic to nie dalo :lol: gra chodzi mi na max detalach a kompa mam :
Windows XP SP 2,Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz,1GB ram,MSI NX7600 GS(NVIDIA GeForce 7600 GS) czego to moze byc wina ?? prosze o szybka odpowiedz i z gory wielkie thx

#38 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 30 12 2007 - 19:34

@maniek4091

Zacznij od najprostszego czyli przeinstalowania gry. Nie zapomnij zrobić kopii save'ów.
Odpowiedz też na pytania, punkt 3 regulaminu http://searchengines...STY-t63591.html
Dołączona grafika

Copyright © 2006-2010 Wszystkie prawa zastrzeżone abym poczuł się wyjątkowy. :-)

#39 maniek4091

maniek4091

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 31 12 2007 - 12:23

ale jak na moj rozum to nie wina sterownikow bo gra dziala normalnie tylko na tym filmiku sie zacina ale postace sie ruszaja i wszystko wokol tez sie rusza
a jest jakis program ktory pokazuje wszystkie te dane co mam w kompe ??

#40 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 31 12 2007 - 13:02

ale jak na moj rozum to nie wina sterownikow bo gra dziala normalnie tylko na tym filmiku sie zacina ale postace sie ruszaja i wszystko wokol tez sie rusza
a jest jakis program ktory pokazuje wszystkie te dane co mam w kompe ??

Co, gdzie, jak i czym,
a tu są pytania na które warto odpowiedzieć: Regulamin oraz jak pisać posty.
Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.

#41 maniek4091

maniek4091

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 31 12 2007 - 16:21

dobra juz nie trzeba sam rozwiazalem ten problem ;) ale dzieki za checi pozdro

#42 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 31 12 2007 - 17:50

ale jak na moj rozum to nie wina sterownikow

Nie pisałem nic o sterownikach.

dobra juz nie trzeba sam rozwiazalem ten problem ;) ale dzieki za checi pozdro

No fajnie było by napisać w jaki sposób sobie poradziłeś. Może w przyszłości ktoś jeszcze by na tym skorzystał. Rejestrujemy się na forum nie tylko po to by brać ale również by dać coś od siebie.
Dołączona grafika

#43 Armadon

Armadon

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 03 2008 - 17:27

Ja mam troche inny problem z grą wiedźmin . Mam oryginalny system Windows Vista Home Premium. Gram w wiedźmina i co 10 minut gra wyłącza się i pisze : program przestał działać z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi cię, jeśli istnieje dostępne rozwiązanie. Ściągnołem aktualizacje i nic nie pomogło . Jeśli macie jakiś pomysł piszcie!!!

#44 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 06 03 2008 - 17:37

@Armadon:

Regulamin oraz jak pisać posty

#45 Armadon

Armadon

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 03 2008 - 18:29

i co z tym? daj mi normalną odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych