Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problem z połączeniem się z hubem :(

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 _b4

_b4

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 11 11 2007 - 17:41

Witam! Mam następujący problem : od kilku lat korzystam z DC++ i zawsze wszystko było w porządku. Niestety kiedy ostatnio usiłowałam połączyc sie z lokalnym hubem wyskoczył mi taki komunikat : This hub is running version 0.7.14 of Open DC Hub. Czytałam w innych postach, że w takim przypadku trzeba zainstalować starszą wersję DC++. Tak zrobiłami myslałam, ze wszystko będzie w porządku, ale niestety otrzymałam kolejny komunikat, tym razem dotyczący zlej wersji programu. Hub wymagal wersji .69. tak wiec sprobowalam wersji 0.698 i 0.699, ale wtedy znowu pojawił mi się komunikat 'This hub is running version 0.7.14 of Open DC Hub'. Nie mam pojęcia, co mam z tym zrobic, a jestem wprost uzalezniona od sciagania plikow z DC++... :P

#2 lukaszgl

lukaszgl

First Rank

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 15 11 2007 - 11:47

Moim zdaniem po prostu hub Ci się nie ładuje, nie jest to raczej wina Twojego klienta, bo gdy wyskakuje komunikat 'This hub is running version 0.7.14 of Open DC Hub' znaczy że połączenie zostało nawiązane.
Gdybyś sprawdziła jakieś inne publiczne huby, zawsze przy wejściu na jakikolwiek masz info na jakim sofcie stoi hub.
A wymagany klient to już inna sprawa, niektórzy admini sobie zastrzegają jakie wersje są dozwolone (dlatego miałaś po zmianie klienta info o zbyt starej wersji).

Jeżeli po tym info od huba nie ładuje się lista użytkowników, znaczy że jest jakaś przeszkoda na połączeniu.
Przy hubie lokalnym radziłbym skontaktować się z adminem sieci w której jesteś.

Ewentualnie sprawdzić czy gdzieś to połączenie nie jest blokowane, może w jakimś programie do monitorowania ruchu sieciowego (ale wtedy raczej miałabyś przy próbie połączenia "connection timeout").

Wnioskuję, że wina leży raczej po stronie Twojej sieci, skontaktuj się najlepiej ze swoim adminem.

#3 kedzior110

kedzior110

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 20 05 2010 - 01:02

Witam mam nastepujacy problem :P mam stale lacze w sti :D zrobilem zawarta na stronie sti konfiguracje i wyskakuje mi komenda connection timeout ;/ nie wiem dlaczego ;/ mam windowsa xp sp1 i probowalem wylaczyc firewala. niestety nie wiem jak to zrobic choc szukajac wydawalo mi sie ze moja siec nie jest zabokowana zabezpieczeniami gdyz znalazlem pare porad jak wylaczyc firewala lecz do niczego nie doszedlem . Z tego co wyczytalem musze miec profil pasywny gdyz mam stale lacze . prosze o pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych