Skocz do zawartości


tablety.pl

Lord Laik

Rejestracja: 18 lip 2008
Poza forum Ostatnio: 09 10 2011 11:45
*----

Moje tematy

Konsultacja w wyborze laptopa.

05 06 2010 - 22:10

Witam!

Chciałbym kupić laptopa i mam kilka pozycji, które mi się podobają (ze względu na moje
widzimisie :D).
Przed kupnem sprawdzam sobie ranking producentów i natrafiłem tylko na jeden. Na tej stronie ranking.
Sam uważam, że laptopy: MSI, Toshiba, Lenovo i Asus są dobre, choć każde mają jakieś mankamenty.

Większość tych "wymarzonych" przeze mnie laptopów to HP, a w/g opinii ludzi z rankingu mają słabe chłodzenie. Czy to prawda? Czy dotyczy to konkretnej serii?

Żeby nie było, że czegoś nie napisałem to mój laptop musi mieć:
- kartę nie zintegrowaną (dedykowaną) ATI serii wyższej niż 3000
- procesor AMD (ew. Intel, choć ich nie lubię) o taktowaniu <2,1 GHz
- 2 do 4 GB RAM
- dysk twardy (nie SSD!) <319 GB
- przekątna ekranu nie mniejsza niż 15,6" (najlepiej ~17")
- OS Win 7 (ew. Vista z opcją upgrade).
- cena 2000 - 3500 zł

Bardzo proszę o wypowiedzenie się na temat marek: MSI, Lenovo, Toshiba, Asus, HP, Samsung (może być także Dell, choć tego nie rozpatrywałem).

Crash'e GMER'a

25 04 2010 - 15:40

Witam!

Profilaktycznie chciałem zrobić skan GMER'em i jak zwykle wywaliło mi BSOD'a podczas skanu. Gdy nic nie robię wszystko jest ok, jeśli jednak chcę uruchomić cokolwiek, to najpierw przycina się system a potem BSOD.
Potem zacząłem ściągać icesword i kurcze podczas ściągania znów piękny odcień niebieskiego xF
Poprzednim razem, gdy robiłem skan GMER'em też był BSOD spowodowany przez ten sam sterownik, którego nie ma. I wtedy też impulsywnie zrobiłem skan ComboFix'em. Teraz proszę o radę:
1) czy to normalne, że wyskakuje BSOD podczas skanu GMER'em i jednoczesnym uruchomieniem jakiegokolwiek programu (nawet taskmanager'a)???
2) czy to normalne, że lawinowo uruchamiały mi się drwatson i dwwin, podczas działania GMER'a i uruchomienia taskmanager'a???
3) co proponujecie w takiej sytuacji???

Log z OTL:
1)OTL
2)Extras

PS.: [2010-04-06 19:15:33 | 000,000,000 | -HSD | M] -- C:\Documents and Settings\Grzesiek\Dane aplikacji\.# - znowu to!!!

Naprawczy pendrive

01 03 2010 - 20:18

Witam!

Proszę o konsultację w sprawie uniwersalnego (choć modyfikowalnego) pendrive do napraw niestartującego/ zainfekowanego systemu.

Chodzi mi o zintegrowanie wielu narzędzi naprawczych/ skanujących w wirtualnym OS.
Do samego zintegrowanego OS chciałbym, aby były dołączone osobne pełne pakiety skanujące (AV), tak by można je było wybrać podczas bootowania.
Nie wiem czy rozumiecie o co chodzi. Wkładam pendrive do USB, po uruchomieniu maszyny ładuje się bootsektor z pena i pojawia się okno z możliwością wyboru albo któregoś z zestawów AV lub ten OS.
Lub jeśli będzie to łatwiejsze to do tego OS zintegrować już gotowe AV jak te z tego tematu: Antywirusowe CD.

Wpadłem na ten pomysł ponieważ często nie opłaca się wypalać osobnych płytek dla każdego AV, którego baz wirusów nie mogę zaktualizować. Właśnie dzięki pendrive mógłbym dodawać aktualizacje oraz dodatkowe programy.

UT 99 nie wczytują się wszystkie mapy

02 12 2009 - 19:06

Kiedy zainstalowałem mapy z moda Infiltration ze strony Unreal podmienione zostało logo startowe na Infiltration 2.86 co mi się nie podoba = jak to zmienić. I wszystkie mapy z tego pack'a się nie wczytują (pomijając to, że część z nich na podglądzie wyświetla się jako czarne tło) i jest taka informacja:

Failed launching URL
Can't find file for package 'INF_Mapping'

szukałem w gógle i nic. Nie ma takiego pliku, jedynie niepewne i nieskuteczne pseudorady. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych problemów.

Zacinający się laptop

31 08 2009 - 21:04

Witam!

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale cóż to raczej nie pasuje do wirusów, ani sprzętu komputerowego (choć mogę się mylić :( )

Chodzi o to, że po uruchomieniu laptopa i załadowaniu wszystkiego, a następnie uruchomieniu przeglądarki (FireFox) strasznie długo się uruchamia (na "zimno"), a potem co jakiś czas się zacina. Te zacięcia trawą do 15 sekund, czasem jak dużo rzeczy na raz się robi to trochę dłużej. Jest to irytujące.

Dzieje się tak też podczas wpisywania tekstu w Microsoft Word. Zacina się, gdy wpisuję tekst (tekst się nie pojawia od razu), a potem nagle całym sznurkiem ukazuje się to co napisałem (tak samo w przeglądarce)

Czy to może być wina systemu? A może coś w ustawieniach sieci, systemu, przeglądarki. Proszę o pomoc.