Skocz do zawartości


tablety.pl

twoman

Rejestracja: 29 sie 2009
Poza forum Ostatnio: 28 10 2011 08:59
-----

Moje posty

W temacie: Aktualizacja kopii dysku po wcześniejszym jego sklonowaniu.

08 07 2011 - 21:51

Starałem się tylko, aby nie było wątpliwości o co mi chodzi.
O wspomnianej przez Ciebie naleciałości nie może być mowy, gdyż nie miałem tej wątpliwej przyjemności służyć w armii.
Mała prośba - jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat, nie zaśmiecaj wątku.

W temacie: Mipony - download manager z obsługą reCaptcha, ale...

16 02 2011 - 16:45

Wygląda na to, że sam sobie odpowiem :)
Otóż, pogrzebałem w necie i znalazłem prościutką aplikację o nazwie Ad Cop (freeware), która idealnie nadaje się do tego celu. Ba, jej pewna szczególna opcja wydaje się być wręcz dedykowana do opisywanego przypadku.
Program jest wysoce konfigurowalny, co pozwala na selektywne "zabijanie" okien, wpisując odpowiednią frazę, zawartą w jego tytule.
Ponieważ w przypadku Mipony tytuł okna z kodem reCaptcha zawiera nazwę serwera (np. "hotfile"), proces zamykania można ograniczyć do tych serwerów, które są obsługiwane przez moduł anti-reCaptcha. Pozostałe serwery w dalszym ciągu możemy obsługiwać manualnie.
W efekcie, jeśli kod nie zostanie prawidłowo odczytany, pojawi się na ułamek sekundy okno, a po jego "zabiciu", po 15 sek, nastąpi kolejny odczyt, który jak wynika z rachunku prawdopodobieństwa, będzie raczej prawidłowy. Jeśli nie, to kolejne okna będą automatycznie zamykane, aż do skutku. W ten sposób program nigdy nie zawiśnie po pierwszym błędnym odczycie reCaptcha.
Swoją drogą, zasugerowałem twórcom Mipony, żeby wprowadzili taką opcję, rozszerzoną o "countdown", pozwalając tym samym na manualne wprowadzenie kodu. Mam nadzieję, ze w jednej z kolejnych wersji uwzględnią moją sugestię.
A tymczasem "jak na złość", kilkanaście kolejnych razy nastąpił poprawny odczyt reCaptcha na hotfile :)