Skocz do zawartości


tablety.pl

xionc89

Rejestracja: 02 lut 2005
Poza forum Ostatnio: 23 09 2010 17:52
-----

Moje tematy

Sterowniki grafiki, dublowany monitor i inne problemy

12 09 2010 - 18:10

Witam,

Problem jest dość ogólny, pojawił się przy próbie zmiany sterowników do karty graficznej. Dotychczas używałem sterowników Omega, po ich deinstalacji i zainstalowaniu innej wersji sterowniki nie działały (wykrzyknik w menadżerze urządzeń, przy karcie graficznej, brak monitora w menadżerze, "monitor domyślny" w ustawieniach zaawansowanych). Problem nie pojawiał się przy instalacji sterowników Catalyst.

Z tego co wyczytałem, było to jakoś związane z niewykrywaniem przez system monitora jako "plug & play", teraz siedzę na sterownikach Catalyst, sterowniki działają, ale mam kilkakrotnie zdublowane monitory (screen w załączniku). Zainstalowałem sterowniki do każdego z monitorów (wcześniej pojawiały się jako "monitor domyślny"). Wszystko działa, lecz dalej nie mogę zainstalować sterowników Omega, bowiem pojawia się problem wspomniany na początku posta.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi,
msz

Trojany Heur etc

23 08 2010 - 09:42

Witam,

Posiadam od krótkiego czasu coś w systemie co:
- tworzy wiele procesów svchost.exe
- spowalnia aplikacje, lub je blokuje
- spowalnia działanie przegladarki, lub blokuje strony

NOD32 blokuje połączenia ze stronami internetowymi (bedayton.com lub coś podobnego), otwieranie zewnętrznych plików (z adresu http), kilka plików jest przenoszonych do kwarantanny, ale tak sie dzieje co włączenie komputera.

Przesyłam logi z OTL:

TribesNext a.k.a Tribes 2

10 12 2009 - 16:17

Na wstępie podam, że wszystko jest za darmo - musimy jedynie ściągnąć i zainstalować.

Gra pod względem złożoności trybu multiplayer jak dotąd bije na głowę wszystko co dotąd wyszło. Nie jest to moje osobiste zdanie, ale obiektywna opinia. Rozgrywka jest perfekcyjnie zoptymalizowana - działanie broni, poruszanie się, złożoność, kod sieciowy (przy pingu 250 gra się przyjemnie) tak aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z potyczki wieloosobowej. Podstawą Tribes jest teamplay - nie chodzi o taki jaki widzimy w innych "teamplayowych" grach ("że się chodzi i szczela razem..."), ale bardzo rozbudowany.

Oczywiście w grze mamy do dyspozycji 3 klasy pancerza, różnego rodzaju bronie, oraz jednostki jeżdzące i latające.

Niestety ogarnięcie wszystkiego nie jest proste i gra ze względu na swoją złożoność nie jest prosta. Według mnie to wielka zaleta, niestety wielu graczy nie lubi złożonych gier i woli proste gry (czyt. większość multiplayerów), ale to dobrze - bowiem środowisko T2 nie jest zanieczyszczone 12 latkami.

Gra jest z 2001 roku, tak więc nie podnieci osób lubiących kilogramy szaderów etc. ale nie grafika jest esencją.

Jeżeli ktoś chce poczytać dość rozbudowaną i długa recenzję to proszę:
http://tribes2.fpp.p...ges:show:285:::
Napisana kilka lat temu, ale w większości aktualna.

Jeszcze chciałem dodać:
Tak, wyszło Tribes: Vengace - ale niestety jest niewypałem - miało być lepsze - wyszło w drugą stronę - za dużo uproszczeń, i rozgrywka się spłaszczyła.

Na stronie http://www.tribesnext.com/ znajdziemy gre, łatkę oraz sporo przydatnych informacji.


Na zakończenie kilka linków z YT:


http://www.youtube.com/watch?v=Il2tGbQR3ys
http://www.youtube.com/watch?v=AB-mEvbj404


Jeszcze wyjaśnię kwestie nazwy TribesNext:

[2009-01-07 07:05:22]
Tribes 2 odżywa dzięki fanom
Dawno, dawno temu, bo aż w 2001 roku Sierra wydała sieciową strzelankę FPS, która zdobyła znaczną popularność. Po latach wyłączono jej serwery...


Zanim jednak tego dokonano gra została udostępniona bezpłatnie w 2004 roku. Do 3 listopada 2008 roku Vivendi, które przejęło Sierrę obsługiwało serwery gry... Później fani zostali po prostu na lodzie.

Gracze uruchomili witrynę TribesNext na której dostępna jest gra i oddzielnie łatka, która pozwala na zabawę na niezależnych serwerach prowadzonych przez fanów. Łatka jest potrzebna by dało się grać bez konieczności posługiwania się numerami seryjnymi, których wydawca zaprzestał wydawać. Wszystko wskazuje na to, że fani otrzymali zgodę od Vivendi na takie podtrzymywanie Tribes 2 przy życiu.

Aby pobrać Tribes 2 wraz z łatką fanów należy wejść na stronę tribesnext.com.


Platforma P2P z dużym zasobem rzadkich plików

08 12 2009 - 18:32

Witam,

Od dłuższego czasu korzystam z slsk, jak dotąd w porównaniu do innych p2p (od kazzy, dc++, do torrentów) spisywał się wyjątkowo dobrze w wyszukiwaniu i ściąganiu rzadkich plików. Chciałbym jednak spytać czy jest jeszcze jakaś sieć, która oferuje taką lub lepszą bazę uploaderów? Głównie mi chodzi o muzykę - często widzę pliki utworów niedostępnych w sklepach - jednakże czasem kolejki są duże, lub użytkownik przepadł. Slsk oferuję bazę wielu użytkowników posiadających bardzo ciekawe propozycje muzyczne, a nie mainstream. Tak więc jestem od paru lat zielony w tematach p2p - i nic nowego się nie dowiadywałem, więc pytam tutaj - która sieć będzie zapewniała te możliwości które wymieniłem powyżej.

Aha, używam wersji slsk 156c - jest sens zmieniać?

Pozdrawiam,